Jak si vybrat počítačku bankovek, mincí či tester

V případě zájmu o produkty ke zpracování hotovosti neváhejte a kontaktujte nás na telefonním čísle 224 502 411. Zkušený pracovník firmy Albacon Systems vám ochotně poradí s výběrem toho nejvhodnějšího produktu na míru vašim potřebám.

Pokud si chcete vybrat počítačku sami, pomůže Vám následující přehled

Počítačky bankovek bez kontrol pravosti

Jsou to počítačky bankovek, které počítají bankovky všech měn pouze na kusy. Dále počítají na kusy stravenky, kupony apod. Jsou vhodné zejména pro přepočet a dávkování bankovek. Před počítáním je nutné roztřídit bankovky podle nominálních hodnot. Počítačky bankovek bez kontrol pravosti se dále dělí na počítačky bez kontrol nominálu: GLORY GFB 500, GLORY GFB 800. A na počítačky s kontrolou nominálu - tzn. zastaví se pokud narazí na jiný, než právě počítaný nominál a upozorní obsluhu (3D kontrola): GLORY GFB 600, GLORY GFB 900. 

Počítačky bankovek s kontrolou pravosti

Existuje více způsobů jakými počítačky bankovek kontrolují pravost.

- UV kontrola je nejzákladnější typ kontroly pravosti bankovek, odhalí padělky pomocí prosvícení v ultrafialovém světelném spektru. Tuto základní kontrolu mají z naší nabídky počítačky: GLORY GFB 910, ALCOUNT MSB 30 UV, ALCOUNT MSB 30 UV SD.

- IR kontrola je vyšší typ kontroly bankovek, protože ochranné prvky viditelné v infračerveném světelném spektru jsou hůře napodobitelné. Počítačky s IR kontrolou mají současně také kontrolu UV a tudíž jejich úspěšnost v odhalování padělků je velmi vysoká. Z naší nabídky jsou to počítačky: GLORY GFB 937 EU a GLORY GFB 955. Obě tyto počítačky mají současně také kontrolu magnetizmu pro ověřování pravosti EUR.

- Pro 100%ní kontrolu pravosti jsou ovšem nutné hodnotové počítačky s ověřovací jednotkou, které bankovky detailně scanují a porovnávají každý detail bankovky s obrazem, který mají uložený v paměti. Porovnávají bankovky individuálně, nejen zda je přítomen ochranný prvek ale i jeho přesné umístění a díky tomu rozeznají i jednotlivé ročníky bankovek a poznají neplatné (i když pravé) bankovky. Tyto počítačky odhalí nejen všechny současné padělky, ale jsou připraveny i na padělky budoucí.

Hodnotové počítačky bankovek

Jedná se o počítačky bankovek se špičkovou kontrolou pravosti, které mají rozpoznávací jednotku díky které  počítají hodnotu bankovek a přitom kontrolují každou bankovku pomocí dokonalého skenování obrazu bankovky ve viditelném a infračerveném spektru. Pravost českých korun lze spolehlivě kontrolovat pouze počítačkami s touto rozpoznávací jednotkou. Jedná se o počítačky GLORY GFR 220, GFS 100, GFS 120, USF 51. Hodnotová počítačka GFR 150 kontroly pravosti nemá.

Srovnání počítaček bankovek bez rozpoznávací jednotky 

Typ 2D 3D UV MG IR
GFB 500 Ne Ne Ne Ne Ne
GFB 600 Ano Ano Ne Ne Ne
GFB 800 Ano Ne Ne Ne Ne
GFB 910 Ano Ano Ano Ne Ne
GFB 937 EU Ano Ano Ano Ano Ano
GFB 955 Ano Ano Ano Ano Ano
HL 2200 Ne Ne Ano Ne Ne
MSB 30 Ne Ne Ne Ne Ne
MSB 30 UV Ne Ne Ano Ne Ne
MSB 30 UV SD Ne Ano Ano Ne Ne


Počítačky bankovek s rozpoznávací jednotkou

Typ Skenování ve viditelném spektru Skenování v infračerveném spektru   MG liniový senzor Kontrola nestandardně poškozených bankovek Počet měn*)
GFS 100 Ano Ano Ne Ne 1
GFS 120 Ano Ano Ano Ne 1+3
USF 51 Ano Ano Ano Ano 1+3
1+6
GFR 220 AnoAnoAnoNe1+2
GFR 150
NeNeNeNe1

*) všechny počítačky hodnotově počítají a ověřují CZK  a k tomu volitelné varianty pro hodnotové počítání a ověřování dalších měn. Cena zboží se odvíjí od počtu měn.

Počítačka  bankovek s rozpoznávací jednotkou, která je na seznamu certifikovaných zařízení ČNB a ECB

Typ Skenování ve viditelném spektru Skenování v infračerveném spektru MG liniový senzor Kontrola nestandardně poškozených bankovek Počet měn*)
USF 50 Ano Ano Ne Ano 1+3
1+6
USF 51 Ano Ano Ano Ano 1+3
1+6

Počítačky mincí

Počítačky mincí se liší zejména velikostí zásobníku a odolností proti nepřetržitému provozu. Dále lze počítačky mincí vybrat podle toho, zda chcete mince třídit (máte směs nominálů) nebo nechcete třídit (máte každý nominál zvlášť). V případě že chcete mince třídit pak si vyberte počítačku GLORY CP 11 při menším objemu mincí, nebo GLORY CCR 10 při větším objemu mincí. Obě třídí mince kaskádovitě (od nejvyššího nominálu k nejnižšímu) a velmi spolehlivě. Ostatní počítačky mincí jsou sice schopny vyřadit zamíchaný jiný nominál, jejich využití ke třídění mincí je ale problematické.

Typ zásobník mincí ks rychlost počítání/min hmotnost
kg
YD 200 2000 1800 8
CP 11 2000 1800 15,5
CS 20 800 1700 6,9
CCR 10 4000 1800 21

Testery pravosti

Používají se jako pomůcka ke kontrole ochranných prvků bankovek. Nejlepší pomůckou pro ruční ověřování pravosti bankovek různých měn jsou Infrakamery. IR kamery snímají v infračerveném spektru bankovku a promítají její obraz na obrazovku přístroje. Bankovka s odlišnou IR mapou se v balíčku bankovek snadno rozezná.

Další pomůckou jsou UV testery, které kontrolují ochranné prvky bankovek v ultrafialovém spektru.
Bílé světlo umožňuje kontrolu celistvosti proužku a vodoznaku bankovky.

 
Nejlepší nabídka
počítaček bankovek a počítaček mincí

Navigace: Počítačky > Jak si vybrat